5 March 2013

Mėlynieji Kalnai

 
Blue Mountains - New South Wales
 
Parko dydis 2 482 km².
Parko plotas 268 987 hectarai
Pirmieji australijos aborigenai apsigyveno Mėlynuose Kalnuose, tačiau nėra nustatyta, kada tai įvyko.
 

 Kiekvienais metas sis parkas yra aplankomas 3 milijonais turistu. Neabejotinai tai pats populiariausias Naujojo Velso parkas. Parko ribos siekia grazius miestelius: Katoomba, Leura ir Blackheath; kuriuose turistai gali atsipusti nuostabiose kavinėse.
Populiariamas šio parko ne vien delto, kad galima pasigrozėti nuostabiais vaizdais, bet dar ir todėl, kad labai greita ir patogu atvykti is Sidnejaus. Tik dvi valandos kelio mašina is miesto.
Ne visi leidžiasi į gilius slėnius, arba eina per nuostabias uolų viršūnes. Daugeliui, Mėlynųjų kalnų apsilankymo didziausias akcentas yra grozėtis vaizdais iš stebėtojų apžvalgos aikštelių. Cia galima žavėtis dailiomis, smiltainio atodangomis ir giliais miškingais slėniais. Net 140km pėsčiųjų takelių kuriuos galima pasirinkti vaikšcioti pagal savo fitneso galimybes. Tai rojus gamtos mylėtojams!
Ekskursijos yra geras būdas atskleisti unikalų kraštovaizdį ir kultūros paveldą šioje vietovėje. Nacionaliniame parke yra daug rengiamų ivairių ekskursijų: jodinėjimas arkliais; pasivažinėjimas kalnų dviračiais; plaukimas su baidarėmis; pasivaiksciojimai krumynuose, kaip australai sako - bushwalks; nakties zygiai su prožektoriais, kultūriniai pokalbiai su aborigenų ekskursijos vadovais arba reindzeriais, keturių varomų ratų (4WD) pasivažinėjimas ir kiti žygiai.
 
Mes tiesiog praleidome antra Kaledų diena vaikšciodami įzymiose vietose. Oras buvo puikus tam, ryte šiek tiek šaltoka, taciau greit saule įkaitino ir vidurdieni jau buvo 30 laipsnių. Apvaikšciojome kalnų viršunes iš vienos pusės, paskui kėlėmės 384 metrus, 270 metrų auksšyje su keltuku į kita puse, tai buvo įdomu. Pasijutome lyg lengvai pluduriuotume virš kalnų ir slėnių. Keltuvas turi ir stiklinį dugna, tad matėsi kalnų gilybė ir is virsaus. Dar leidomės ir traukinuku zemyn į miškų giluma, buvo šiek tiek baisoka, nes labai statu atrodė. Na kur neatrodys statu, juk tai 310 metrų nuolydis 52 laipsnių kampu. šis geležinkelio nuolydis yra staciausias pasaulyje. Nusileidus galima iškarto aptikti australijos istorijos - pirmujų naujukurių pėdsakų. Cia kalnu apacioje, 1879 metais buvo įkurta anglies kasykla ir toj pacioj stacioj vietoj traukinuku anglį keldavo į viršu. Apacioje, slenyje padaryti apie 2,4 km vaikšciojimo takai virš zemės. Cia tikrai jautiesi lyg vaikšciotumei Jurasic parke. Dideli dideli medziai, storos ir ilgos lijanos, dinozauriški paparciai, viskas atrodo padidinta. Nenuostabu, kad kapitonas Kukas atkeliaves cia 1770-1813 metais negalėjo prasibrauti per šiuos kalnus ir manė, kad jie yra nepraeinami.
Galite daugiau pažiureti cia: http://www.scenicworld.com.au/
  
 
 

2 March 2013

Nardymas Tulamben Balis















„U.S.A.T Liberty” tai 120 metru ilgio Amerikos krovininio laivo nuolaužos,kurios guli 90 laipsnių kampu. Sios liekanos guli cia nuo antropasaulinio karo. „U.S.A.T Liberty“ plauke is Australijos i Filipinus, kai 1942sausio 11 Japonu povandeninis laivas paleido torpedas ir nuskandino si laivaprie Balio salos krantu. Stebuklingai niekas nenukentėjo,tačiau laivas pasisuko skesdamas nenaudingu korpusu. Amerikoskarinio jūrų laivyno planas buvo vilkti laivą iSingaraja uostą (į šiaurę nuoBalio), taciau tai nepavyko, nes uostasbuvo visiškai okupuotas. Tad laivasbuvo sąmoningai įstrigdintas Tulamben uolų paplūdimyje, kur jokrovinai buvo visiskai iškrauti.

1963 metais Mount Agung (vulkanas prie Tulamben) prasiveržė ir lavos srautas prispaudė laivą atgalį jūrą, kur jisšiuo metu guli 3-29metrų gylyje. Nuotada, koralai padenge laivo nuolaužas,ir paverte jį naujais namais žuvims, koralams ir bestuburiams. Reguliariai aplink nuolaužaspastebimi: Bump-head parrotfish, napoleon wrasse, barracuda, schools oftrevally, bream, fusilier and anthias.
Tai yra mano megstamiausia vieta nardymui. Sios nuolaužos yraabsoliutus povandeninis stebuklas jūrų gyvenime.Aplink nuolaužas dažnai tavezuvys seka. Ju tiek daug, kad tik spek zvalgytis!

Nuolaužos yra tiesiog gyvos gyvenimu; spalvingi koralai, kempinės, tūkstančiai bestuburių ir Gorgoniaventiliatoriai yra tiesiog nepakartojamogrozio. Labiausiai patiko stebeti sodinius ungurius ("Garden eels").Ju ten tukstanciai juros smelyje gyvena ir supuojasi nuo bangu judejimo. Istoli matau visus islindusius, o kai pradedi arciau plaukti, visi isleto sulendai smeli. Nerealus gyviai!
Labai patiko, kad nereikejo kazkur plaukti su laivu, kad galetum nardyti.Atsibosta tas laivo supimas. Taciau buvo ilga 3val kelione masina is Kutos iTulamben. Nuo kranto i jura ibridome ir sios nuolauzos tiesiog ten, netnereikia toli ir plaukti. Viena laivo puse negiliai, tad puiku tiems kas tikpradeda nardyma. Mano tete ‚pasnorkeliavo‘ ten, na mama vandens nemyli, tad tikant kranto megavosi karsta Balio saulute. Tikrai rekomenduotina vieta nardymuisu bet kokia patirtimi. Kita laivo puse daug giliau - apie 30metru. Sroviudideliu nera. Nardymas tarp nuolauzu idomus, nes galima tarp jas praplaukti irpamatyti dar visokiausiu skirtingu zuvu ir koralu ant laivo sienu. Radome irlaivo vaira, pamatysit nuotraukoj.

Rami jura, o povandeniu tiek daug gyvybes!
Garden Eels
 
School of Fish


 
Lion Fish